Telefon

ALTINKÜRE OKULLARI KAZANDIĞI BAŞARI İLE AFETE HAZIR!!

ALTINKÜRE OKULLARI KAZANDIĞI BAŞARI İLE AFETE HAZIR!!
  • 21 Haziran 2023

ALTINKÜRE OKULLARI KAZANDIĞI BAŞARI İLE AFETE HAZIR!!
AFAD Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen “Okulum Afete Hazır” yarışma sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre okulumuz Serdivan İlçesi okulları arasında “birinci”, Sakarya genelindeki 745 okul arasında ikinci olmuştur. Tüm hazırlıklarını tamamlayarak yarışmaya katılan okulumuzun Sakarya İl Komisyonu tarafından yarışmaya katılan okullar arasında başarı elde etmesi bizleri gururlandırmıştır.

Afet riskleri konusunda öğrenci, veli ve öğretmenlerimizi bilgilendirmenin yanı sıra afet ve acil durumlarda binalarda yapısal olmayan zararlardan korunmaya ilişkin gerçekleştirdiğimiz önlemler sonucu yaptığımız faaliyetlerin de değerlendirildiği yarışmada, okulumuzda afet farkındalığı arttırılmış, afet kültürü oluşturularak buna özgün davranış modeli geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır.

Afet hazırlık planlamasına destek olarak yarışmada derece kazanmamıza yardımcı olan tüm öğretmenlerimize ve hazırlık aşamasında her türlü imkanı sağlayan kurumumuza teşekkür ederiz.