Telefon

Dünya Su Günü Sempozyumu

Dünya Su Günü Sempozyumu
  • 11 Mart 2023
 

Altınküre Okulları Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında 22 Mart 2022 tarihinde Serdivan Belediyesi Kongre Merkezinde “Su Varsa Hayat Var” Sempozyumu düzenlendi.

Sempozyum açılışına Serdivan Kaymakamı Ali Candan, ASAF Eğitim Kurumları Kurucuları, Okul Müdürleri, TBM Endüstri Otomasyon Şirketi Yöneticileri , ASESS Elektronik Endüstriyel Cihazlar Şirketi Yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Altınküre Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sakarya Ekolojik Zeka Farkındalığının önemine dikkat çekti. Ahmet Sakarya konuşmasında “ Bugün sizlerle çok önemli bir konuda farkındalık oluşturmak için bir araya geldik. Bizler eğitimciyiz, kendimizi öğrencilerimizin sadece okul hayatından sorumlu hissetmiyoruz. Öğrencilerimizin tüm hayatı bizler için çok önemlidir. Bu hayatın içerisinde akademik başarıda vardır, ilişkiler de vardır, sosyallik de vardır, tabii ki çevre de vardır. Eğitimci olarak bizlerin bir misyonu da yaşanılabilir bir dünya için üzerimize düşen görevleri yerine getirmektir. Ekoloji; su, bitki ve hayvanlar gibi birçok alt daldan oluşur. Bugün 22 Mart Dünya Su Günü’nün amacı olan; temiz ve güvenli suya erişememe konusuna dikkat çekmek için bir araya gelmiş olsak da, Altınküre Ailesi olarak nihai hedefimiz Ekolojik Zeka farkındalığı oluşturmak ve Sakarya halkına, Türkiyemize ve tüm dünyamız insanlarına bu anlamda örnek olmaktır. Elbette bu hedefi bir günde gerçekleştiremeyiz. Bununla birlikte Ekolojik Zeka farkındalığı yolunda bugün bir adım atabiliriz.” diye konuştu.

Sempozyum, Sakarya Üniversitesi Çevre mühendisliği Bölüm Başkanı Yardımcısı Doç. Dr. Asude Ateş “Suya Hayat Ver” konulu konuşmasıyla devam etti.

Konuşmacı Doç Dr. Asude Ateş’e, Dünya Su Günü Etkinliklerinde sponsor olan TBM Endüstri Otomasyon Şirketi ve ASESS Elektronik Endüstriyel Cihazlar Şirketine plaket takdim edildi.

Dünya Su Günü ile ilgili Sakaryadaki okulların katıldığı resim ve komposizyon yarışmasında derece alan öğrencilere ve danışman öğretmenlerine hediyeleri verildi.

Altınküre Fen-Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu mini konserle program sona erdi.