Telefon

Sakarya’da “Öğretmenliğe İlk Adım” Projesi

Sakarya’da “Öğretmenliğe İlk Adım” Projesi
  • 11 Mart 2023
 

Sakarya’da “Öğretmenliğe İlk Adım” Projesi 

Sakarya Üniversitesi ve Özel Serdivan Altınküre Okulları’nın işbirliği ile SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin okullarda öğretmenlik deneyimi kazanmaları amacıyla “Öğretmenliğe İlk Adım Projesi” tasarlandı. “Öğretmenliğe İlk Adım Projesi’nin gerçekleştirilmesi için 06 Aralık 2021 Pazartesi günü Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Özel Serdivan  Altınküre Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Sakarya arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Projeye katılacak öğrencilere, 08 Aralık 2021 Çarşamba günü SAÜ Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Rüştü Yeşil ve Özel Serdivan Altınküre Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Uğur Tombul tarafından projenin süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıda, SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencilerinin, henüz mesleğe başlamadan önce gerçek eğitim ortamlarında öğretmenlik mesleğini çok yönlü olarak tanıma fırsatını yakalayacakları ve özel sektörde çalışmak gibi ikinci bir alternatifi yerinde ve tüm gerçekleriyle tanımalarının sağlanabileceği vurgulandı. Diğer taraftan bu projenin, Sakarya Üniversitesi’nin öne çıkarmaya çalıştığı Öğrenci Ar-Ge uyumu ve Üniversite-Sektör işbirliği kanallarının açılmasına katkı sağlamasının beklendiği ifade edildi. 

Altınküre Okulları Okul Müdürü ve proje Sorumlusu Serkan Şahin’de konu ile ilgili yaptığı açıklamada 

“Öğretmenliğe İlk Adım Projesi” kapsamında SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri 14 Aralık 2021 Salı günü okuldaki çalışmalarına başladı. Amacımız Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilerin öğretmenlik mesleğine daha iyi hazırlanmalarını, öğrenimleri süresince kazandıkları genel kültür, özel alan eğitimi ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilgi, beceri, tutum ve davranışlarını gerçek bir eğitim-öğretim ortamı içinde kullanabilme yeterliği kazanmalarını sağlayacak ve uygulama çalışmalarına destek olacak uygun imkan ve ortam hazırlayarak öğretmen adaylarının tüm branşlarda tecrübeli öğretmenlerden birebir danışmanlık hizmeti alabilmesini sağlamaktayız.

Okulun anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimize rehberlik edebilecek öğretmen adaylarıyla çalışma fırsatı bulan SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri programı başarıyla tamamladıklarında üniversite mezuniyeti sonrası ihtiyaç dahilinde Özel Serdivan Altınküre Okullarında öğretmen olarak istihdam edilebilme avantajı elde edeceklerdir” dedi

Murat SUBAKAN

İngilizce Öğretmeni