Telefon

VİP Programı

 VİP PROGRAMI

NİTELİKLİ ORTAOKULCULUK

ALTINKÜRE  LGS

AKADEMİK ÇALIŞMALAR

Deneme Sınavları

Öğrencilerimizin akademik gelişim süreçlerini takip etmek amacıyla 5,6,7 ve 8. Sınıflarımızda aralıkları ve sayıları farklı olmak üzere deneme sınavları uygulamaktayız .

Yayıncılık Anlayışımız

Öğrencilerimize uyguladığımız deneme sınavları sınavcılık adına uygun olan Türkiye geneli ölçme değerlendirmesi olan yayınlardır

İDES Programı (İhtiyaca Dönük Etüt Sistemi )

Deneme sınavları ve izleme sınavlarından elde ettiğimiz verilerle yaptığımız deneme analizlerine göre öğrencilerimizi eksiklerine göre bizzat öğretmenlerimiz tarafından alınan grup etütleri yapıyoruz. Etüt anlayışımız yapılan akademik değerlendirmelerin neticesinde ihtiyaca dönük olarak belirlenmektedir.

Cumartesi Etüt Programları

5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda Cumartesi günleri 6 periyotluk etüt programı uygulanmaktadır. Uyguladığımız bu etüt programları ile öğrencilerimizin konuları daha fazla pekiştirmesi ve soru üzerinden uygulanması yapılmaktadır.

Yeni Nesil Sorulara Nitelikli Çözüm

Yıllar önce değişen sınav sistemi ile beraber değişen soru tarzları üzerinden Altınküre Ortaokulu kadrosu olarak değerlendirmelerimizi yaparak bu konuda nitelikli çözüm önerilerimizi uygulamaya koyduk. Özellikle bu tarz sorulardaki okuma- anlama ve anlamlandırma çalışmalarının önemini gördük. Türkçe zümresi öğretmenleri okuma ve anlama çalışmalarını etkinlikli kitap okuma çalışmaları ile süreci yapılandıracaktır.

Akşam Akademileri

8. sınıflara özel olarak özellikle Türkiye geneli sınavlardan  önce bizzat öğretmenlerin önceden gündemin belirlediği sorulardan oluşan programları matematik, fen bilimleri, Türkçe akşam akademilerini uygulamaktayız. Akşam akademilerimiz 4 periyottan oluşmaktadır. Özellikle çıkmış sınav soruları , MEB soruları üzerinde durulmaktadır.

Baykuş Programı

8. Sınıflara özel olarak Türkçe, matematik, fen, din, İngilizce, inkılap derslerinden oluşan ve hedef sorular belirlenerek yapılandırılan bir programdır. Baykuş programı ile öğrencilerimizin farklı soru tarzlarını görmesi ve bir kitap bitirme programı uygulaması hedeflemektedir.