Telefon

Beden Eğitimi

CROSSACTION KIDS

3-16 yaş aralığındaki çocuklara özel olarak yaptırılan ve onların yaş gruplarına uygun olarak yönetilen ve uygulanan bir metodolojiye sahip olup , “güç – kondisyon” bağlantısını esas alan bir program bütünüdür. Bir grup ortamında çocuklar, ölçülebilen sonuçlar veren eğlenceli ve merak uyandıran egzersizlere dahil olurlar. Bu onların, sadece iyi birer sporcu olmalarını değil ayrıca çalışkan , kararlı ve dirençli bireyler olmaları için çocukları hazırlar.

 

Beden Eğitimi ve Spor

Okulumuzda bu dersin amacı, Beden Eğitimi ve Sporu sevdirmek, sene içinde ve sene boyunca öğrencilerimize temel becerileri kazandırmak ve belirlenen branşların temel tekniklerini öğreterek, kural bilgilerini geliştirmektir.

Beden Eğitimi programı ile öğrencileri aşağıdaki bilgi ve becerileri edinmeleri hedeflenir:

 

  • Sağlıklı bir yaşam için spor bilincine sahip olmak, sporu yaşam tarzı olarak benimsemek,
  • Kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yapabileceği uygun spor branşlarını seçmek,
  • Sportif oyunlarda yardımlaşma, paylaşma ve birlikte hareket edebilmenin önemini kavramak,
  • Liderlik özelliklerini ortaya çıkarmak,
  • Sportif oyunlarda kazananı kutlamayı, kaybetmeyi kabullenmeyi öğrenmek,
  • Özgüveni gelişmiş, yaratıcı ve aynı zamanda eleştiriye açık bir birey olabilmek,
  • Atatürk’ün spor ve sporcuya verdiği önemi kavramak, bu doğrultuda hareket etmek,
  • Beden eğitimi ve spordaki gelişmeleri takip etmek.

Yüzme

'Kalori' fit olma yolunda herkes için kutsal kelimelerden biri. Yağlarınızdan kurtulmak için aldığınız kaloriden fazlasını yakmanız gerekmektedir.

Yüzerken tüm vücut kasları çalışır, kalori yakmak için en eğlenceli egzersizlerden biridir.

Yüzme genel anlamda aerobik özellikte bir aktivitedir. Diğer aerobik aktivitelerden beklenen tüm yararları sağlar. Bir egzersiz programının vücuda kazandıracağı tüm olumlu etkileri yüzme ile sağlamak mümkündür.

Üstelik birçok sporda görülebilecek riskler daha düşük orandadır. Yüzme sporu yapılırken, eklemler ve bağlar herhangi bir spora göre daha az zorlanmaktadır. Bu sebeple suda yapılan egzersizlerde sakatlanma ve yaralanma oranı karadaki egzersizlere oranla %90 daha azdır. Bu sebeple kaslarında, eklemlerinde ya da iskelet sistemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzmedir.

Kardiyovasküler kondisyonu artırır, kas kuvvetini, dayanıklılığını artırır, postürü düzeltir, esnekliği ve hareketliliği artırır.

Buz Pateni

Buz pateni maceralı bir spordur. Çocuklar için buz pateni sadece eğlence ve oyunlardan ibaret değildir. Odaklanma, özveri ve disiplin gerektiren bir spordur.

Esasen kişinin varlığının bir uzantısıdır. Yüzlerinin üzerinden geçen soğuk hava hissi hatırlamaya değer bir duygudur ve çocuklar bir profesyonel gibi buz pateni yapabildiklerinde bunu severler.

İşte çocuklar için buz pateninin birçok faydasından bazıları:

Psikomotor gelişimlerinin yanı sıra, çocukların ruh sağlığını İyileştirir, onları atletik olmaya teşvik eder, öz güvenlerini artırır, onlara nasıl öğreneceklerini öğretir.